Benjamin Franklin Droga do dobrobytu

Droga do dobrobytu opinie

Ogólnie

Na temat tej książeczki będzie króciutko. Po pierwsze musisz wiedzieć, że nie jest to książka napisana przez Benjamina Franklina jak by się mogło wydawać. Autorem jest Steve Shipside, dziennikarz. Dokonuje on jedynie interpretacji wypowiedzi słynnego amerykańskiego polityka. To mnie rozczarowało, jednak później było już tylko lepiej.

Co znajdziesz w środku?

Całość podzielona jest na 52 dwustronicowe rozdziały, co powoduje, że czyta się bardzo przyjemnie. Jeżeli jesteś spragniony z pewnością przeczytasz książkę w jeden dzień. Polecam jednak czytanie jednego rozdziału dziennie z głębszym przemyśleniem. Większość informacji dotyczy ekonomicznego podejścia do zarządzania pieniędzmi, ale pojawiają się także mądre przemyślenia odnośnie zarządzania czasem i rozwoju. Dowiesz się między innymi czemu warto przyłożyć się do jakości treści na Twojej stronie internetowej lub czemu powinieneś znaleźć sobie mentora. W książce znajdziesz także kilka nieistotnych informacji, odnośnie życia finansowego w USA. Dotyczą one w większości kontrolowania swojego zadłużenia lub poprawnego funkcjonowania w świecie kart kredytowych.

Dla kogo?

Jeżeli czytałeś już książki o podobnej tematyce możesz nie znaleźć tu wielu zaskakujących informacji. Jeżeli jednak szukasz skondensowanych informacji o rozwoju ogólnym możesz śmiało wydać parę złotych. Myślę, że książka nadaje się na prezent dla osoby w wieku akademickim.

 

Przeczytaj także: Jednominutowy Milioner

Podziel się wiedzą!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn