„Bogaty ojciec, biedny ojciec” Robert Kiyosaki

bogaty ojciec

„Bogaty ojciec biedny ojciec” jest jedną z najbardziej znanych książek dotyczących finansów prywatnych na świecie. Jeżeli dotąd uważałeś, że jedyną drogą Twojego finansowego życia jest praca dla kogoś, to jesteś w błędzie. Jeżeli zastanawiasz się co zrobić, aby przejąć kontrolę nad swoimi finansami to Rober Kiyosaki jest z pewnością osobą, którą powinieneś się zainteresować.

W książce poznasz różnice sposobów myślenia bogatych i biednych ludzi. Dowiesz się, że to nie wykształcenie i inteligencja decydują o bogactwie. Zobaczysz, że Ty także jesteś stworzony do pełnego wrażeń, biznesowego życia.

Autor opowiada jak był wychowywany przez dwóch ojców: własnego i ojca swojego kolegi. Dzięki temu miał okazję poznać różnice zachowań na własnej skórze. Ojciec kolegi zaczął przekazywać swoją wiedzę dwóm chłopcom, tak, aby w przyszłości szanowali pieniądze, nie bali się ich i potrafili się nimi posługiwać. Autor największy nacisk kładzie na umiejętność rozróżniania aktywów i pasywów. Raczej powinniśmy inwestować w aktywa, gdyż to one wkładają pieniądze do naszego portfela finansowego. Pasywa je wyciągają. Ponadto autor przypomina, że „Bezpośrednią przyczyną problemów finansowych jest to, że ludzie przez całe życie pracują dla kogoś”. Jeżeli tylko masz możliwość postaw na swój biznes. A jeżeli pracujesz dla kogoś to tylko po to aby zdobyć środki do rozpoczęcia biznesu.

Polecam wszystkim, którzy finansowo chcą osiągnąć coś więcej niż tylko etat i emeryturę. Nie ważne czy się jeszcze uczysz, czy już pracujesz. Musisz przestawić się na odpowiedni sposób myślenia, którym posługują się bogaci. Pieniądze nie są najważniejsze na świecie, ale lepiej żeby znalazły się u Ciebie, niż u kogoś nierozważnego.

 

Przeczytaj także: Jednominutowy Milioner

 

Podziel się wiedzą!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn