Jak być lubianym?

 

Być lubianym? Jak to osiągnąć?

Z poniższej metody korzystają handlowcy, liderzy, negocjatorzy a także wszystkie osoby, które odpowiadają za pielęgnowanie długotrwałych relacji. Metoda jest prosta, a być może nigdy na nią nie wpadłeś.

Psi przykład

Nie jesteś ciekaw czemu ludzie kupują sobie pupile? Czemu niektórzy tak lubią swoje psy, że czasem darzą je większym uczuciem niż bliskie osoby? Przywiązujemy się przecież także do innych zwierząt, kotów, kanarków i wszelkiej maści innych gatunków. Ale to pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Co takiego robią psy, że tak je lubimy? Czego możemy się od nich nauczyć?

Dzieje się tak dlatego, że potrafią zastosować jedną konkretną technikę. Potrafią okazać nam sympatię. Odwrócenie ról. Nie My-Im tylko One-Nam. Pokazują nam na każdym kroku, że nas lubią. Robią to bezwarunkowo. Gdy jesteś smutny, wesoły, gdy wracasz po pracy, czy tylko byłeś wyrzucić śmieci. Nawet jeżeli nie było Cię trzy minuty, pies już za drzwiami macha ogonem.
Myślisz wtedy: „Jak ja lubię tego psa”.

Podobnie jest z ludźmi. Najbardziej lubimy tych, którzy już z daleka witają nas uśmiechnięci. Czy to osobiście, czy przez telefon okazują nam, że nas lubią. My, jako odbiorcy pozytywnego uczucia automatycznie je odwzajemniamy. Często potrafimy stwierdzić tylko, że „Ja to lubię tego Krzyśka, on jest super”. Nie zastanawiamy się czemu i często uważamy, że to jest nasza zasługa i nasza indywidualna obserwacja. Nagle okazuje się, że wszyscy lubią Krzyśka.

Zapamiętaj: Lubimy te osoby, które lubią nas i nam to okazują.

Technika

Ta wiedza jest bardzo ważna i warto z niej korzystać. Jak więc można zastosować ją w praktyce?

Zawsze jako pierwszy wychodź z inicjatywą i okazuj innym sympatię. Gdy spotykasz koleżankę okaż pozytywne zaskoczenie i powiedz, że się cieszysz ze spotkania. Gdy odbierasz telefon wyraź szczerą radość, że dzwoni właśnie ten rozmówca. Reaguj spontanicznie i bardzo pozytywnie. Niezależnie czy spotykasz natrętną ciocię, czy nauczyciela, który Cię nie pamięta. Ty już „za drzwiami machaj ogonem”. Wypracuj to tak, aby robić to szczerze.

Ludzie dookoła zaczną stwierdzać, że Cię lubią.

Zapamiętaj: Okazuj innym sympatię. Reaguj pozytywnie na spotkanie, telefon. Zaczynaj pozytywnie.

 

Przeczytaj także: Nigdy nie krytykuj

 

 

 

Podziel się wiedzą!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn