Spisz swoje cele

zapisz swoje cele

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Co zwykle odpowiadasz na pytanie: „Czego w życiu chcesz”? Wiem, nie jest to takie proste. Jest to pytanie zbyt ogólne. Nasz mózg zadziała sprawniej gdy spytamy go konkretnie: „Jakiej pensji w przyszłości chcesz?”, „Jakiego stanowiska chcesz?”, „Czego chcesz w związku z życiem rodzinnym?”. Chodzi o sprecyzowanie.

Czy mówi Ci coś pytanie: „Co chcesz robić za 2, 5 i 10 lat”?
O tak, jest to jedno z podstawowych pytań na rozmowach kwalifikacyjnych. Pytającego nie interesuje treść Twojej odpowiedzi, a Twoja reakcja. Sprawdza on w ten sposób czy masz określone cele. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na to pytanie w mgnieniu oka.

Ludzie, którzy spisują swoje cele osiągają znacznie więcej sukcesów niż ludzie, którzy tego nie robią.

Powinieneś wziąć kartkę lub notes, zapewnić sobie chwilę komfortu i zastanowić się nad Twoimi celami. Zacznij od tych długoterminowych. Co chcesz osiągnąć w życiu rodzinnym, zawodowym. Nie zapominaj o celach związanych z Twoimi zainteresowaniami.

Najpierw wypisz to, co chcesz osiągnąć bez uwzględniania terminu. Następnie stwórz kolejną listę z celami określonymi konkretnie w czasie.

Pomyśl o osobach, które znasz, a które uważasz za osoby sukcesu. Może prezes w twojej firmie, bogaty sąsiad, członek Twojej rodziny. Taka osoba najprawdopodobniej ma gdzieś w szufladzie spisane swoje cele, ale nigdy w życiu Ci tego nie powie.

Ja mam spisane swoje cele. Nie powiem Ci jakie. Na tą okazję kupiłem nawet specjalny notes. Ważne jest, aby było to zrobione odręcznie. Napisanie na komputerze nie wchodzi w grę.

Ciągle myśl o swoich celach. Jeżeli chcesz, możesz rozmawiać o nich z innymi. Będzie to stanowić dodatkowy motywator.

 

Jeszcze raz proszę Cię o to. Weź ten cholerny notes i zapisz swoje cele!

Przeczytaj także: Reguła wzajemności

 

Podziel się wiedzą!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn